نتایج جستجو برای عبارت :

شغال بدکاره

به نام خداوند بخشنده و مهربان
یکی بود یکی نبود در سرزمین کوچک روباره و شغالی زندگی می کردند.که هر موقع روباه غذایی برای خوردن پیدا می کرد شغال نقشه می کشید که غذاهای روباه را بگیرد. روباه تصمیم گرفت تا شغال را خسته کند. بعد از آن روز شغال پشت صخره پنهان شد تا غذای روباه را بگیرد اما روباه نیامد . روباه نقشه کشیده بود که شکارچی ها را به دنبال خود بیاندازد تا آن ها شغال را بگیرند. که شغال بدود و خسته شود که دیگر غذای کس دیگری را ندزدد.
نویسنده :
(طوطی و شغال - )
Ülkenin birinde, çok akıllı bir papağan yaşardı. Büyük bir ağacın üstünde yuva kurmuştu. Ağacın kovuğunda da bir çakal, yavrularını büyütüyordu.
Çakal ara sıra ava gidince, papağanın yavruları aşağı iniyordu. Ağacın kovuğuna girip çakalın yavrularıyla oynuyorlardı. Anne papağan, bu durumdan hiç hoşnut değildi.
در کشوری، یک طوطی بسیار باهوش زندگی می‌کرد. او لانه‌ای را روی یک درخت بزرگ بنا کرده بود. در داخل حفره درخت نیز یک شغال توله‌های خود را بزرگ می‌کرد.
گاه گاهی که شغال به شکار می‌رفت، جوجه‌های طوطی پایین می‌آمدند. داخل حفره درخت می‌ر
بدکاره بود
برادرش ،این کار را با او کرده بود
والدینش حرفش را باور نکردند
او را از آمریکا به ایران بازگرداندند
در ایران پسری از او خوشش آمد(ظاهری) و او را صیغه کرد
صیغه ی شان تمام شد
پسر او را به دوستش معرفی کرد و گفت چه کاره است
دوستش خواست همان کار را با او کند
اما در همان لحظه ی شروع، اشک صورت زن را خیس کرد
مرد صبر کرد و پشیمان شد
داستان زن را شنید و عاشقش شد
آری او بدکاره بود ولی مرد عقدش کرد
آری این شغل،اجبار برادرش بود
اجباری که سفری بد داشت و
یک شغال چموش و بدکاره
شده پیدا کنار خانه ی من
همه عمرش ندیده بود او گرگ
در دلش کرد قصد لانه ی من

تا که چشمش بمن ، مرا او دید
عرض خدمت بمن نموده شدید
یک سلام بلندو تعظیمی
پاچه خواریِ عاجزانه ی من

برده ام زیر ذرّه بین اورا
دیده ام بد نه ، بدترین او را
مطمئن از خرابی فکرش
نیّتش بود آشیانه ی من

سر راهش نهاده ام یک دام
ظاهری داشت از خوراک و طعام
آمد آنجا که لقمه بردارد
رفت در دام ماهرانه ی من

متوسّل به حیله شد آرام
که مرا با کلک نماید خام
چون کتک
هیدنورا آفریکانا یک گیاه عجیب و غریب بومی جنوب آفریقاست که به منظور گردافشانی از خود بوی مدفوع ساطع می کند و در مقایسه با سایر گیاهان، روش عجیبی برای گردافشانی دارد و علاوه بر گردافشانی، سوسک ها و مگس ها را به خود جذب می کند. این گیاه در واقع در زیر زمین رشد می کند و فقط بخش گل مانند آن بر روی زمین است. نام دیگر این گیاه، خوراک شغال می باشد. گل روی زمین به طور دائمی حشرات را به دام می اندازد تا آن ها بتوانند به اندازه کافی گرده منتقل کنند. نکته عج
روزی روزگاری تو یه جنگل سرسبز شیری زندگی میکرد. آقا شیره که دیگه کم کم داشت پیر میشد نمیتونست به سرعت قدیم بدوه. بخاطر همینم خیلی وقتا نمیتونست شکار کنه و گرسنه میموند.یه روز شیر نادان  همینطوری که داشت تو جنگل پرسه میزد و دنبال غذا میگشت به یه غاری رسید.آقا شیره یه کم داخل غار شد و بعد از اینکه همه جا رو خوب بو کرد با خودش گفت: “معلومه که اینجا یه حیوونی زندگی میکنه.”بعد تمام غارو گشت، ولی هیچ حیوون زنده ای پیدا نکرد.شیر با خودش فکر کرد: داخل غ
اگر تعلقاتی به درجه نظامی نداشته باشی!
اگر توجه به پُست و مقام و منصب نکنی!
اگر با درجه ژنرال و سپهبدی،خود را "سرباز ولایت" بدانی!
آنگاه می شوی "قاسم سلیمانی"که بر قلبها حکومت خواهی کرد و آزادمردان دنیا تحسینت خواهند کرد و مراسم تشییعت می شود یکی از بزرگترین مراسم دنیا!و آزاد مردان دنیا به مقام دنیوی و اُخرویت رَشک خواهند برد!
از شهادت شیر جنگل، فقط شغال و کفتارها خوشحالند!

چه شیطان و زن‌بدکاره شیطان جلوی عابد آمد و شروع به نماز خواندن طولانی کرد، سجده‌های طولانی، گریه‌ها، ناله‌ها، عابد دید یک نفر از خودش موفق‌تر پیدا شده، حال بیشتری دارد. نشاط بهتری دارد، به او گفت: خوش به حالت! تو کی هستی که آن قدر حال داری، نشاط داری، توفیق داری. گفت: راستش من یک گناه کردم و بعد توبه کردم و وقتی یاد آن گناه می‌افتم، نشاط در عبادت پیدا می‌کنم، می‌خواهی مثل من شوی؟ گفت: خیلی دوست دارم، مثل تو عبادت کنم. گفت: خوب این پول را بگی
چه شیطان و زن‌بدکاره شیطان جلوی عابد آمد و شروع به نماز خواندن طولانی کرد، سجده‌های طولانی، گریه‌ها، ناله‌ها، عابد دید یک نفر از خودش موفق‌تر پیدا شده، حال بیشتری دارد. نشاط بهتری دارد، به او گفت: خوش به حالت! تو کی هستی که آن قدر حال داری، نشاط داری، توفیق داری. گفت: راستش من یک گناه کردم و بعد توبه کردم و وقتی یاد آن گناه می‌افتم، نشاط در عبادت پیدا می‌کنم، می‌خواهی مثل من شوی؟ گفت: خیلی دوست دارم، مثل تو عبادت کنم. گفت: خوب این پول را بگی
گرگ همان گرگ است ، شغال همان شغالو بین این همه حقیقت تنها آدم است که آدم نیست !
❤❤
اعتقادات هر کسی‌ مثل مسواکه ،خواهشا تو حلق بقیه نکنین !
❤❤❤
مــهـــم نــیـــســـت چـــقـــدر بـــالایــــی،مـــهـــم ایـــنـــه که اون بــــالالاشــــخــــوری یــــا عقاب . . .
چه در کار ، چه در عشق ، هرگز نگویید ” هنوز وقت است ” یا ” شاید دفعه ی بعد ” !زیرا مفهومی وجود دارد به نام ” دیر شدن ” !
احساسم را به دار آویختممنطقم را به گلوله بستملعنت به
روزها، حکم سرداری بود و شب ها حکمِ اصغر قزاق. این بار لباس قزاقی کار سازتر بود. دوسیه برای مردم می دوزند. داغ و درفش و موش و گربه بازی و واق واقِ سگ و پاچه گیری و سر دیفال، مثل شغال روی دو پا می نشست و پَروار می شد. تا خبر رسید. مثل برق و باد. مثل اَلو. تو باغ استانداری باید قزاق ها، مواجب بگیرها و هر چی بود و نبود با زنان شان، سر برهنه بروند. قصابِ قزاق، غیض کرد و زن و بچه شو فرستاد به جایی که دست گرگ نرسه. خودش افتاد به تویِ چاه شغاد! در هولی شَم، تخت
ای کاش یک مسئول با شرف در این دولت ومجلس وجود داشت وپروژه فیلترینگ اینستا در داخل کشور را آغاز می کرد تا این سگ زرد برادر شغال آمریکایی_اسرائیلی بداند که در صورت حذف پیج های انقلابیون بیش از چهل میلیون کاربر خود رااز دست خواهد داد .
نمیدونم چه سریه که بازیگرای هالیوود یکی یکی دارن ازدواج میکنن و بچه میارن و به مادر شدن افتخار میکنن
بعد بازیگرای ما، مهر مادریشونو خرج سگ و شغال میکنن! 
اگه قرار باشه طبق متدهای روز دنیا هم پیش برید دیگه این اداها خز شده، یه ادای جدید دربیارید بخندیم! 
اجازه نمی‌دهیم خون عزیزانمان در حادثه هوایی که قلب رهبر عزیز و فرماندهان دلاورمان را به درد آورده و به خاطر آن امروز از خدا طلب مرگ کردند دستاویز این کفتارها و شغال‌هایی شود که دستشان به خون هزاران جوان و زن و کودک ما آغشته است. (متن کامل در ادامه مطلب)
ادامه مطلب
دلم میخواد فقط ادمای منطقی و مهربونو بشناسم ادمایی که نگاهشون چشو نوازش میکنه ادمایی که خندشون قشنگ ترین حالت ممکنه. من دیوونه وار وجود همچین انسان هایی رو لازم میدونم در زندگیم،از وجود انسان های تکراری که فکر میکنن همه چیز بهشون مربوطه بیزارم خیلی بیزار شدیدا بیزارم :)از موقعیت هایی که سواستفاده میکنن وحشت دارم ؛خیلی وحشت. امیدوارم همه پرندها برینن رو سر همچین شغال های انسان نمایی..|اطاق خودکشی|
ثبت گونه های مهم پستانداران ایران
Records of important mammal species of Iran
ثبت شغال سیاه رنگ در تالش در پاییز 1398
Record of Black Golden Jackal in Talesh in autumn 2019

خلاصه اطلاعات این ثبت:
نوع اهمیت گونه:  گرایش رنگی غیرعادی
گونه: شغال Canis aureus
تعداد پستاندار: یک فرد
محل مشاهده: تالش
استان: گیلان
دوره مشاهدات: پاییز 1398
مشاهده کنندگان: آقای فردین نظیری
توضیحات: رنگ سیاه در شغال کمیاب است.
Type of important species: Unusual colour morph
Species: Golden Jackal Canis aureus
No. of individuals: one individual
Place of observation: Talesh
Province: Gilan
Period
آیا تا به حال کسی را دیده اید که از افراد بدکاره و فاحشه گان روسپی ، و صنف هنرمندان و آواز خوانان و موسیقی دانان و زنان برهنه رقاصه در محافل عمومی مختاط ، که برای هرکدام بابی از فقه و جزاء توسط فقهاء به آنها اختصاص یافته است و شما آنها را بدکار و واجب القتل می دانید ، و‌ نیز معتادان که شما آنها را ...
ادامه مطلب

کدام خوانش دیگر رامیان جمله بگردانمکه در «به پنجره‌ها بنگر»خیالِ پرزده‌ای باشد؟کدام خواهش دیگر رابه گوش باد فروخوانمبه شوق آنکه پس از چندیمحالِ سرزده‌ای باشد؟کدام پنجره می‌بازد؟کدام پنجره می‌بندد؟کدام آینه غمگین است؟کدام آینه می‌خندد؟میان قاب لب دیوارهجوم جمعیتی خوشحالاز آن جهت که حضوری نیستبه راه وحشت و استیصالرسیده‌ایم به فرداهازمان کرشمهٔ نو داردبه جنگلی که در آن حتیشغال حق وتو دارد. 
غلامرضا آقاسی
نام کتاب: #بیابانی_و_هجرت | نویسنده: #محمود_دولت_آبادی | #موسسه_انتشارات_نگاه | ۱۱۶ صفحه.این کتاب شامل دو داستان به نام های #هجرت_سلیمان و #بیابانی است..هجرت سلیمان:همه چی از بدبینی سلیمان به همسرش (معصومه) شروع می شه و شروع داستان اینطوریه که معصومه رفته شهر و چندروزی مونده و توی روستا این حرف توی دهان مردم افتاده که معصومه بدکاره ست. در ادامه توی روستا چندتا دزدی رخ می ده و سلیمان مورد اتهام قرار می گیره و در انتها هم مجبور به فرار می شه. می شه گفت
از جمله گونه های گیاهی شهرستان انار میتوان به بادام کوهی،کیکم،تاغ،زرشک،قیچ و گز اشاره کرد.
همچنین اسکنبیل،اشنان(به جای صابون استفاده می شده است)،متکی،تارم،تلخه،مور،شور،چرخه،آدور(خار)سلمون،پنج کلاغو،دوسو،یونجه،گرگو،شیرو،کسرک،از جمله گونه های علفی شهرستان انار است.
دلیجه،جفد،گنجشک،غودی،پخته،چرناسک،دم زنو،خفاش،شونه سر،هفت رنگ،بلدرچین،شانه به سر،سنقر،لک لک،هوبره،بوتیمارو...از جمله پرندگانی هستند که در انار و تالاب فرهنگ آباد انا
(این داستان کوتاه ارزش چاپ ندارد ولی شاید ارزش خواندن داشته باشد)
شغال سر بر آستان کفتار سایید و به پابوسی شتافت و در حالی که از فرط خوشحالی در پوست خود نمی گنجید، گفت: تمام شد سرورم، تمام شد؛ شیر جنگل بی یال و کوپال گوشه ای افتاده و وقت سورچرانی و خوش گذرانی است، نفس های آخرش را دارد می کشد و کمی دست بجنبانید، ده دوازده درخت آن طرف تر، زیر کهنسال ترین درخت جنگل او را می بینید که آخرین لحظات عمرش را می گذراند و نفسش به خس خس افتاده است. حیف است ای
ثبت دورگه شغال با سگ اهلی در نمک آبرود در آذر 1392
Record of Hybrid Golden Jackal x Domestic Dog in Namak-Abrud in November 2013

خلاصه اطلاعات این ثبت:
نوع اهمیت گونه: دورگه
گونه: دورگه شغال Canis aureus با سگ اهلی
محل مشاهده: نمک آبرود
استان: مازندران
دوره مشاهدات: آذر 1392
مشاهده کنندگان: آقای محمود قاسمپوری
Type of important species: Hybris
Species: Hybrid Golden Jackal Canis aureus X Domestic Dog
Place of observation: Namak-Abrud
Province: Mazandaran
Period of observations: October 2013
Observers: Mahmoud Ghasempouri
بعضی ادما بدون دلیل دوست داشتنی هستند .
یعنی اینکه ستاره وجودشون سرشار از محبوبیت و جذابیت است . این ادما خیلی کم اند . و خیلی به ندرت  پیدا می شند . سردار سلیمانی یکی از این افراد بود . که هیچ موقع از یادها نخواهد رفت .
همان طور که چشماش منو یاد امام می ندازه از چهره اش هم  شهامت شجاعت  مهربانی را می شه  فهمید . او پدر ایران بود که با بودنش امروز من و تو در ارامشی خیال ارمیده ایم . و امنیت را احساس می کنیم او نه تنها برای ایران بلکه برای هر ملت مظل
هرکجا سینه زنت دستِ دعا بالا بُرد
مادرت با عجله دستِ عطا بالا برد

بارها بوسه زد و پیش همه جسم تو را
بر سرِ دوش، رسولِ دو سرا بالا برد

ما کجا ظرفیتِ عشقِ تو را داشته ایم؟!
نظر فاطمه، ظرفیتِ ما بالا بُرد

از روی خاک جدا کرد و حسینیه رساند
" ذره ای بودم و مهر تو مرا بالا برد "

پشت در ماند رخت تا که خجالت نکشیم
دست لطفت همه جا شأن گدا بالا برد

رو به کعبه نزدم جز به تمنای خودت
نرخِ توحید مرا کرب و بلا‌ بالا برد

کم ندیدیم که بدکاره ی بی تقوا را...
ثبت دورگه شغال با سگ اهلی در منطقه زله زرد در فروردین 1399
Record of Hybrid Golden Jackal x Domestic Dog in Zaleh-Zard in March 2020

خلاصه اطلاعات این ثبت:
نوع اهمیت گونه: دورگه
گونه: دورگه شغال Canis aureus با سگ اهلی
محل مشاهده: منطقه شکار ممنوع زله زرد، کرمانشاه
استان: کرمانشاه
دوره مشاهدات: 1 فروردین 1399
مشاهده کنندگان: آقای علی اشرف شکریان
Type of important species: Hybris
Species: Hybrid Golden Jackal Canis aureus X Domestic Dog
Place of observation: Zaleh-Zard No-Hunting area, Kermanshah
Province: Kermanshah
Pe
عباس! امروز دیگر روز توست. پسر مرجانه بدکاره در نامه ای به عمر سعد نوشته است که میان آب و سپاه حسین، حایل شود تا اینکه شمایان حتی یک قطره از این آب را ننوشید. البته از پسر مرجانه بعید نیست که چنین کینه ای داشته باشد. ریشه که ناپاک باشد، ثمری بهتر از این ندارد. اما، ای وای بر امت محمد که از میان آنان، سپاهی از ابن زیادها به مصاف فرزند پیامبر آمده اند. درد این است عباس! درد، انحراف امت پیامبر است. درد، گم کردن خورشید ولایت است. درد، زیاده خواهی و حرا
چه حالی، احسن الحال است، چه خیری اول سال استعزا و گریه بر موسی بن جعفر، خیرالاعمال استهر آن کس زد صدا در زندگی، باب الحوائج راعلی رغم تمام مشکلاتِ خود، خوش اقبال استکسی که اعتقادش بر شفای روضه اش سُست استاساساً ریشه ی توحید و ایمانش پُر اشکال استهمین که نام او در خاطر بیمار می آیدطبیب از راه می آید، شفایش هم به دنبال استهمیشه کار سائل ها، تمنا از کریمان استکریمان بینشان همواره بخشش، رسم و منوال استزن بدکاره را با یک نظاره زیر و رو کرد و...زن ا
دانلود صوت شعر با نوای حاج آقا منصور ارضی شب عاشورا محرم ۹۸
هرکجا سینه زنت دستِ دعا بالا بُرد
مادرت با عجله دستِ عطا بالا برد

بارها بوسه زد و پیش همه جسم تو را
بر سرِ دوش، رسولِ دو سرا بالا برد

ما کجا ظرفیتِ عشقِ تو را داشته ایم؟!
نظر فاطمه، ظرفیتِ ما بالا بُرد

از روی خاک جدا کرد و حسینیه رساند
" ذره ای بودم و مهر تو مرا بالا برد "

پشت در ماند رخت تا که خجالت نکشیم
دست لطفت همه جا شأن گدا بالا برد

رو به کعبه نزدم جز به تمنای خودت
نرخِ توحید
هوار سوت گوش هایت از احتمال ورود سامانه بارشی به چشم خبر می‌دهند ، وقتی صدای سوت مخابره میشود ، اصوات ماورا رنج صوتی را میشنویم یا عصب های بدکاره شورش کرده اند ؟ 
صدای ترک خوردن آسمان به گوشم میپیچد ، از اشک های نفرین شده آنهایی که به حقشان نرسیده اند فرار کنم .
غافلگیر میشوم با سرمای هر قطره ، شروع به تصرف خشکی های صورتم میکنند ؛ خجالت میکشم چرا که خجالت میکشم از دیدنت آسمان ، ملالت بار نیست خیس بشوم خیس هم بشوم بازهم زنده ام .
آسمان ، از او بپ
هوار سوت گوش هایت از احتمال ورود سامانه بارشی به چشم خبر می‌دهند ، وقتی صدای سوت مخابره میشود ، اصوات ماورا رنج صوتی را میشنویم یا عصب های بدکاره شورش کرده اند ؟ 
صدای ترک خوردن آسمان به گوشم میپیچد ، از اشک های نفرین شده آنهایی که به حقشان نرسیده اند فرار کنم .
غافلگیر میشوم با سرمای هر قطره ، شروع به تصرف خشکی های صورتم میکنند ؛ خجالت میکشم چرا که خجالت میکشم از دیدنت آسمان ، ملالت بار نیست خیس بشوم خیس هم بشوم بازهم زنده ام .
آسمان ، از او بپ
...در کوچه ای که نام جدیدش عدالت است نام فروشگاه بزرگش صداقت است اجناس آن به قیمت روز است و از قضا جنسی که هیچ وقت ندارد، خجالت است از این فروشگاه کلاهی خریده امروی سرم کلاه گشادم چه راحت استبر سردرش نوشته: تمام فروشگاه مال شما، نه مال من بی بضاعت استالبته گفته اند رییس عزیز آناز مجریان طرح سهام عدالت است بیگانه با سواد و کتاب است و گفته است: در زندگی مطالعه دل غنیمت است! حتی کتاب هدیه نگیرد چرا که اوطبعی کریم دارد و اهل مناعت است سگ نه، شغال بود
برای من که با خانواده ی کشته شده های اغتشاش دی ماه 96 نشسته و حرف زده ام و غمهای سنگین آنها را با تمام وجود لمس کرده ام. گرفتن #روح_الله_زم مژدگانی بزرگی بود. این که حواسشان باشد که ممکن است به زودی به خاطر اعمالشان بازخواست شوند، یکی از ترمزهایی است که جلوی رقم خوردن این دست اتفاقها را در آینده میگیرد. اما حلال اصلی پرداختن بدون تعصب به مشکلات اقتصادی و فرهنگی ای است که در کشور وجود دارد. مبارزه با فساد و رانتخواری، بالا بردن سطح سواد رسانه ای
خب تقریبا دو سال گذشت.یادتان هست چقدر می گفتیم" رای ندهید" ؟!
جواب می آمد" انتخاب بین بد و‌بدتر است" فرانسه را مثال می زدید و می گفتید "این ها که فرانسوی هستند بین بد و بدتر دارند انتخاب میکنند".یادتان هست که هر چهار سال یکبار سیاست مدار میشدید و در توییتر و‌اینستا و‌ وبلاگ هایتان پست دعوت به انتخاب بهتر میگذاشتید؟!یادتان هست که چقدر گفتیم سگ زرد برادر شغال هست ؟!چقدر گفتیم اصلاحات فقط سوپاپ اطمینان رژیم اند ؟! یادتان هست که با انگشت رنگی سلفی
(در نظر داشته باشید که دارم در مورد فضای کوچیک روستا باهاتون صحبت میکنم.)
رفته بودم خانه عمه و حرفها حسابی طول کشید. اذان تمام شده بود که خداحافظی کردیم. عمه تمام سبزی های تازه اش را ریخت برای من. خواستم برای خودش سبزی بچینم که محمدرضا گفت شما بفرمایید. بعد هم رفت توی خانه. مانده بودم چجور حالیش کنم که مردانگی اش را برای خودش بگذارد! و اصلا حالی اش کنم یا نه؟ چیزی نگفتم. 
محمدرضا نوه عمه است. گمانم که بیست و پنج سال را دارد. راستش خوشم نیامد. از

چند کلامی با شهید العلیاوی :
با دیدنِ فقط بخش کوتاهی از لحظه ی پیوستنت به حضرت ارباب دلم آتش گرفت بعد از شهید حججی و آن تصویری که سر بریده اش بر ... شما دومین شهیدی هستید که تا آخرین لحظه ی عمرم از خاطرم پاک نخواهد شد... کاش میتوانستم سوار آن آمبولانس لعنتی شوم و فرسنگ ها شما را از این معرکه پر از گرگ و شغال و کفتارهای حرام زاده دور میکردم...کاش اگر این از دستم بر نمی آمد , لااقل عقب آمبولانس سلاحی , میله ای به دستتان میدادم تا آنطور مظلومانه به ک
وبلاگ تری نیوز این مقاله را تقدیم میکند.
در ادامه مطلب لینک دانلود قرار میگرید.
خلاصه داستان فیلم زهرمار :
  فیلم سینمایی روایت قدیمی مرد مذهبی که با گذشته ی آلوده خود رو به رو میشود، همیشه داستان جالبی برای مخاطب بوده است. حاج حشمت با بازی سیامک انصاری یه فردی به ظاهر مذهبی است که میخواهد وارد دنیای سیاست شود اما گذشته اش دست از سرش برنمی دارد. این فرد که به تازگی همسر خود را از دست داده و مداح تکیه شده به اصرار بعضی از افراد این تکیه که دارا
جلوبندی
از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

جلوبندی به قسمت زیرین جلوی خودرو گفته می‌شود که وظیفهٔ تعلیق یا کیفیت سواری (خوش‌دستی) خودرو در چاله‌ها، دست‌اندازها، و پیچ‌های جاده را دارد. تعمیر و نگهداری این قسمت از خودرو بر عهدهٔ مکانیک (جلوبندی‌ساز) است.
در مبحث خودرو، بحثی است به نام خوش‌دستی که البته بخش عمده‌ای از آن مربوط به مسائل فنی و طراحی خودرو می‌شود و بخشی از آن هم ناشی از میزان بودن تنظیم‌های خودرو است. ماشینی که به‌خوبی ب
عزیزم وقتی برای اولین بار بیای با من بابل، نمی‌برمت بابلسر تا لب دریا، یا نمی‌برمت آمل تا وسط جنگل! باهم میریم خونه پدرجون و وقتی خوب تاب بازی کردی و همه پنجره‌های رنگیش رو دیدی و قدم به قدم کاشی‌های حیاطش رو زندگی کردی، برای نماز میریم مسجد جامع و بعد از سبزه میدون و میانه بازار دم عید و رنگ و شلوغی، رد میشیم و می‌رسیم به آرامگاه. زیبا، ساکن و سبز:) و نهایتا غروب وقتی پشت وانت پدرجون نشستیم از پیچاپیچ‌های جاده رد می‌شیم و می‌رسیم به باغ ب
مشاور پرورش شترمرغ

شرایط "پرورش شترمرغ"
در مزرعه شترمرغ لازم است امکاناتی نظیر: دانخوری، آبخوری و سایبان حتما وجود داشته باشید. آشیانه مخصوص تخم گذاری برای مولدها نیاز است. برای جلوگیری از ورود شغال بهتر است حصارهایی دور تا دور مزرعه احداث شود. تعداد نر و ماده (1 نر و 1 ماده، 1 نر و 2 ماده یا 1نر و 3 ماده) نیز بهتر است با توجه به بازده تخم ها در سال های گذشته مشخص شود.

تغذیه مناسب در پرورش شتر مرغ
فقط نه این که خمیده چنان هلال شدی
شبیه فاطمه چون سایه و خیال شدی
شبانه روز فقط مرگ را طلب کردی
چه شد که این همه لب تشنه ی وصال شدی؟!
چه حیف! تشنه ی دیدار دخترت ماندی
دچارِ غربت این دوری و ملال شدی
میان ظلمت زندان، به قلبِ بدکاره...
هبوط کردی و خورشیدِ لم یزال شدی
چقدر وقت نمازت تو را کتک زده اند
چقدر مضحکه ی قومِ بدخصال شدی
بگو به ساحتِ پاکِ علی ولی الله
چه گفته مرد یهودی، مریض حال شدی؟!
اگر غلط نکنم ساقتان شده مرضوض
عجیب وقت پریدن شکسته بال شدی
چه
بیست و پنجم دسامبر سالروز تولد پیامبر صلح و دوستی، مهربانی و مودّت عیسی مسیح(ع) است. پیامبری که به تصریح قرآن، بی پدر و از مادری باکره چون مریم که تمام عمر خویش را به عبادت و بندگی خداوند صرف کرد و سرانجام با زادن فرزندی پاک و مبشّر روح القدس اجر و مزد عبادات خویش را در دنیا و آخرت گرفت.

مریم مادری پاک  
اضطرابی عجیب درونش را فرا گرفته بود؛ امّا گامهایش را محکم و استوار برمی داشت، کودکی را که در آغوش داشت به نزد قومش آورد.
✅قصه محمود کریمی و درس هایی برای انقلابی ها
محمود کریمی حکایتی در مناجات سحری گفت به این مضمون که معصوم برای جذب یک قمارباز، لحظاتی با او همراهی کرد. این حرف بهانه ای شد برای ضدانقلاب. مهم نیست؛ ماموریت دارد. اما برخی دلسوزان نیز این قصه را توهین به اهل بیت دانستند.✅بگذریم.عزیزانی که روشنفکرمنشانه دفاع از کریمی را قبیله گرایی می دانند وقت شان را نمی گیرم. اما از دیگر دلسوزان تقاضا دارم مختصری تا پایان متن همراه شوند. از این مداح محترم بگذری
هر لحظه حماسه‌ایست برای او که می‌بیند، شکوهیست تمام. خلقت خدای جز این چگونه تواند بود؟ عشّاق جام‌ها بر می‌زنند و صوت عشق گوش عقل بدکاره کر می‌کند. چه باک اگر که خامان ملک جان هر لحظه مجیز بت‌واره‌های انسانی کنند. چه اندوه گر همه عالمان جهان، هستی شکوهناک روح مهر انکار زنند، کنون که حقّ زنده شاباش عاشقان حقیقی خویش کند صد هزار فلک و استاره، شاباش آنان که به خاک فتادند، امّا برخاستند، آنان که خام شدند، امّا نهایت پختند و سوختند.
هر قدم شکو
به نام خدای سردار...
چقدر شبیه شهدای عاشورایی سردار! 
چقدر بزرگی...
مثل حضرت سقا (علیه السلام)، چه بی هوا! چه تا زمین خوردی شغال‌ها گرگ شدند...
مثل ارباب، چه"غریب گیر آوردنت"
مثل ارباب، از خانواده‌ات یک زینبِ صبور و قوی داغدار شده...
مثل ارباب، کشته‌ی اشکی... یک ملت به سوگت نشسته اند...
حاج قاسم! مثل قاسمِ کریم اهل بیت، شهادت را از عسل شیرین‌تر میدیدی و اگر به طریقی جز طریق سید الشهدا پر میکشیدی جای تعجب داشت...
سردار! شهادتت روضه‌ی کربلاست.
دعا کن ا
طراحان ساختمان های دوبلکس به زیبایی پله های ارتباط دهنده بین دو طبقه
اهمیت می دهند به طوری که این مورد در دکوراسیون داخلی ساختمان تاثیر گذار
است. از طرف دیگر فضای محدود باعث شده است انتخاب یک روش کار آمد برای ساخت
راه پله ای ایمن که کمترین فضا را شغال کند ساختمان سازان را به سمت
استفاده از پله های استیل هدایت کرده است. پله استیل دوبلکس با در نظر
گرفتن تمام موارد گفته شده در شرکت آکات طراحی و تولید شده است و می تواند
برای اجرا در هر ارتفاعی
عزیزانی که هر چی می شه می دویید می آیید شمال
اولا هیچ فایده ای جز آزار و اذیت ندارید
صبر ما و مهمان نوازی ما هم حدی داره از سادگی و خوش قلبی ما سو استفاده نکنید
ثانیااگه فک می کنی بچه زرنگی ولی لب ساحل همه چیو ازت دوبل حساب می کنن  
ثالثا اینجا مازندرانه، ترکیه و یا تایلند نیست. اشتباه نزن که یه وق دیدی برات گرون تموم شه
رابعا هرچی تو جنگل در می آد نباید بخوری ما به بعضی از این تمشک ها که شبیه بلوبریه  که می خورین می گیم شال ولیگ، لااقل به غذای شغ
 سلام! حقیقتاً من اصلا متوجه نمیشوم افرادی که ابتدای نامه‌شان چندین خط سلام و احوالپرسی میکنند چه چیزی در آن گزافه گویی بی مورد دروغین دیده اند که در این سلام دوست داشتنی ساده ی واقعی بی ادا و اطوار ندیده اند. پس سلام! راستش را بخواهی، چون اگر راستش را هم نخواهی من میخواهم راستش را بگویم، و چقدر هم از این بازی کلامی مزخرفم با "راستش را بخواهی" سر کیف می‌آیم، کجا بودم؟ آه! راستش را بخواهی نامه نوشتن به کسی که در سن هفت-هشت سالگی هشتاد صفحه نامه
 سلام! حقیقتاً من اصلا متوجه نمیشوم افرادی که ابتدای نامه‌شان چندین خط سلام و احوالپرسی میکنند چه چیزی در آن گزافه گویی بی مورد دروغین دیده اند که در این سلام دوست داشتنی ساده ی واقعی بی ادا و اطوار ندیده اند. پس سلام! راستش را بخواهی، چون اگر راستش را هم نخواهی من میخواهم راستش را بگویم، و چقدر هم از این بازی کلامی مزخرفم با "راستش را بخواهی" سر کیف می‌آیم، کجا بودم؟ آه! راستش را بخواهی نامه نوشتن به کسی که در سن هفت-هشت سالگی هشتاد صفحه نامه
طراحان ساختمان های دوبلکس به زیبایی پله های ارتباط دهنده بین دو طبقه
اهمیت می دهند به طوری که این مورد در دکوراسیون داخلی ساختمان تاثیر گذار
است. از طرف دیگر فضای محدود باعث شده است انتخاب یک روش کار آمد برای ساخت
راه پله ای ایمن که کمترین فضا را شغال کند ساختمان سازان را به سمت
استفاده از پله های استیل هدایت کرده است. پله استیل دوبلکس با در نظر
گرفتن تمام موارد گفته شده در شرکت آکات طراحی و تولید شده است و می تواند
برای اجرا در هر ارتفاعی
بخشی از کلمات انگلیسی که ریشه تورکی دارند .

بوکمک bükmək (تاکردن)
کتاب= book

یوغوت yoğut (ماست)
ماست= yoghurt

جره cərə (کوزه)
کوزه= jar

دیب dib (قعر و ته)
عمیق= deep

اوکوز öküz (گاو نر)
گاونر= ox

چاپباق çabaq (بریدن و قطع کردن)
قطع کردن و بریدن= chop

تپه təpə (سر)
نوک و سر= top

یاشماق yaşmaq
یاشماق= yashmak

یورت yurd (محوطه)
حیاط= yard

یه نگی yengi (جدید و تازه)
یه نی yeni (جدید و تازه)
جوان= young
مردم دنیای جدید(لهجه آمریکایی)= yankee

فرلانماق fırlanm aq (چرخیدن)
پیچیدن و
تفاوتهای گرگ و شغال

تهیه و تنظیم: ابوالقاسم خالقی زاده

نام علمی
Canis lupus
Canis aureus

نام انگلیسی
Grey Wolf
Golden Jackal

نام فارسی
گرگ
شغال

طول بدن
100 تا 160 سانتیمتر
70 تا 85 سانتیمتر

طول دم
30 تا 50 سانتیمتر
25 سانتیمتر

ارتفاع بدن
65 تا 80 سانتیمتر
40 سانتیمتر

وزن
20 تا 80 کیلوگرم
8 تا 10 کیلوگرم

ویژگی کلی
بزرگترین سگسان وحشی ایران
جثه متوسط- بزرگتر از روباه

سر
بزرگ و در قسمت عقب عریض
متوسط

چشمها
مورب
-

گردن
کوتاه و قطور
طول و ضخامت متوسط

گوشها
متوسط
متوسط و پهن

ر
تفاوتهای گرگ و شغال

تهیه و تنظیم: ابوالقاسم خالقی زاده

نام علمی
Canis lupus
Canis aureus

نام انگلیسی
Grey Wolf
Golden Jackal

نام فارسی
گرگ
شغال

طول بدن
100 تا 160 سانتیمتر
70 تا 85 سانتیمتر

طول دم
30 تا 50 سانتیمتر
25 سانتیمتر

ارتفاع بدن
65 تا 80 سانتیمتر
40 سانتیمتر

وزن
20 تا 80 کیلوگرم
8 تا 10 کیلوگرم

ویژگی کلی
بزرگترین سگسان وحشی ایران
جثه متوسط- بزرگتر از روباه

سر
بزرگ و در قسمت عقب عریض
متوسط

چشمها
مورب
-

گردن
کوتاه و قطور
طول و ضخامت متوسط

گوشها
متوسط
متوسط و پهن

ر
تصور شد جزئیات را درک می توانیم؛پس گفتند بالاتر از سیاهی رنگی نیست!
گمان بردیم برای برتر بودن باید به سیاهی پیوست و اینچنین سفیدی ها نزد ما روسیاه شدند تا قاعده رنگ ها به هم بریزد.
هرچه گفتند خطاب به در بود لیک پاسخ از دیوار آمد و آنچه دیوار پاسخ داد شماتت در بود!
باج به شغال ندادیم تا عزتی باشد،آنچه حاصل شد ته مانده ی سفره ی کفتارها بود.
روزگار به نفع ما چرخید و چاقوشان دسته خود را برید،به ظن خود در مسیر پیروزی بودیم غافل از اینکه قرار است سرما
متن فاز سنگین 
اینکه می گویند راه باز است و جاده دراز یعنی راه رفتن باز است اما جاده ی جبران دراز…
جمله های فاز سنگین 
با هر رنگی رفاقت کن اما رفاقت را رنگ نکن
جملات فاز سنگین جدید 
عشق های امــروزی بی نام قابل انتقال به غیر و معاف از احساس می باشند …
متن سنگین و بسیار زیبا
وقتی آدم های خوب زندگی مون رو می پیچونیم، این پیچِ زندگی خودمونه که هرز میشه!

اس ام اس تیکه دار و سنگین و فاز سنگین 
به بعضی ها حتی فحش هم نباید داد باید خندید و رد شد
متن ه
مشاور پرورش شترمرغ

شرایط پرورش شترمرغ مولدجهت پرورش شترمرغ های مولد ، مزرعه ی تولید تخم شترمرغ امکانات زیر را باید داشته باشد :
پن های تولید مثلدانخوری آبخوریسایبان
پرورش شترمرغ
آشیانه ی مخصوص تخم گذاری ؛ برای ساختن لانه و تخم گذاری ، مولدها خودشان اقدام می کنند . این کار را با پاشیدن ذرت و قرار دادن تخم در آن می توانیم انجام دهیم و معمولا مورد قبول مولدها واقع می شود .برای ممانعت از درگیری نرها و ورود شغال که تخم ها را می خورد و مولدها را م
من و خواهرم اینجا نگران نشستیم که بابا بیاد حول و حوش ساعت نه اومد بدو بدو وضو گرفت و رفت پرسیدم کجا؟ گفت یه جا میرم دیگه! 
حالا اومده ازش میپرسم کجا بودی؟ میگه شاه عبدالعظیم بودم رفته بودم دعا کنم و حرفای دلمو بهش بزنم ... 
میدونم فقط و فقط و فقط میگه خدایا به پسر من یه پسر بده .عمرا حرفی از دهنش دربیاد و برای ما دعا کنه .از ما متنفره .ما سربارشیم.
و من همیشه دعا میکنم خدایا به برادرم بچه نده زنش لایق مادر شدن نیست .بزار همون طور که برای ما دعا گرفت
یک دوستِ قدیمی، دوستِ دورانی که گذرانده‌ام، پیام داده که کسی برایش راجع به من کامنت گذاشته "چرا برای فاطمه.چ کاری نمی‌کنید؟" که یعنی چرا مغزش را از سرش بیرون نمی‌کشید که بیشتر به مهملاتی که سال‌ها بافتیم و حماقتی که سال‌ها آتش به هیزمش ریختیم، فکر نکند بلکه چشم‌بسته، آنطور که پیش‌تر می‌پذیرفت، بپذیرد، سربه‌راه شود، به راه برگردد؟ حقیقتا نمی‌دانستم اینهمه چشمِ نگران دارم. اما متاسفانه، اینجا هیچ آغوش گرمی پذیرای چشم‌های نگرانِ شما
از #دختر_آبی تا #دختر_زیرآبی
ح‌سین ق‌دیانی: جریان افسادات با مدد از سلبریتی‌ها اسباب خودسوزی سحر را فراهم کرد تا شبنم، زیرآبی برود! آری! فلانی و بهمانی را به فرزندان دیگر نعمت‌زاده اضافه کنید! آقا و خانوم سلبریتی! تو بیش از آنکه موافق رفتن زنان به استادیوم باشی، عروسک خیمه‌شب‌بازی حجاریان و تاج‌زاده‌ای! اگر خیلی مردمی هستی، زبان سیاست‌بازان در دهان شما چه می‌کند؟! یک بار با همین حاشیه‌سازی‌ها #شیخ_کذاب را در پاچه‌ی ملت فرو کردید، بس ن
هم‌آن به‌تر که بی‌ریخت و بدونِ جذابیّت
و فقیر و گم‌نام و فراموش‌شده باشم، اگر بناست معیار خوب و بد و تایید و تکذیب و
بود و نبود و حال خوش و ناخوشِ من، آدم‌ها باشند. اگر قرار است صبح تا شب نگران این
باشم که مورد توجه و تایید و گوشه‌چشمِ هر غریبه و آشنا و عابر و شهروند و هم‌کار
و هم‌کلاس و هم‌سایه و هم‌وطن و هم‌نوع، قرار می‌گیرم یا نه، چه به‌تر که اصلا کور
و کچل و زمین‌گیر، در گوشه‌ی تیمارستانی ممنوع‌الملاقات باشم. اگر تعریف زنده‌گی و
ا
هم‌آن به‌تر که بی‌ریخت و بدونِ جذابیّت
و فقیر و گم‌نام و فراموش‌شده باشم، اگر بناست معیار خوب و بد و تایید و تکذیب و
بود و نبود و حال خوش و ناخوشِ من، آدم‌ها باشند. اگر قرار است صبح تا شب نگران این
باشم که مورد توجه و تایید و گوشه‌چشمِ هر غریبه و آشنا و عابر و شهروند و هم‌کار
و هم‌کلاس و هم‌سایه و هم‌وطن و هم‌نوع، قرار می‌گیرم یا نه، چه به‌تر که اصلا کور
و کچل و زمین‌گیر، در گوشه‌ی تیمارستانی ممنوع‌الملاقات باشم. اگر تعریف زنده‌گی و
ا
بهر احصای آخر رمضانرفته بودم ستاد استهلالتا ببینم که وضع فردا چیسترمضان یا که اول شوالمی روم چون صواب هم دارد هم تماشاست جان تو هم فالمی روم روی برج آزادی برج میلاد بلکم ایران مالعاقبت روی برجکی رفتیمسر قلهک حوالی یخچالهر چه ماندیم بلکه دیده شودشانس یاری نکرد و هم اقبال(در پرانتز دونکته عرض کنمنا سپاسی است روم بر دیفالروزه داری در این هوای خفنواقعا هم که سخت بود امسالبس که شد استرس به من واردروی اعضای بنده زد تبخالخشک بودم گلاب بر روتانیا
*این پست نوشته ای غمبار است، اگر حال خوبی ندارید لطفا نخوانید.
امروز مهمان عزیزی داشتم. حاج محمد حاج قاسم. در حال آماده کردن چایی بودم که گفت: آره دیگه، دنیا همینه. من که قبلا داداشم به رحمت خدا رفت، حالا هم که پسرم. کاش هیچ مردی داغ فرزند نبینه.
آبجوش را ریختم روی دستم. داد زدم: خدا پسرتون رو رحمت کنه پدر جان. مرحمت فرمودید واقعا، من باید خدمتتون میرسیدم، بزرگی کردید تشریف آوردید...
چشمهایش پر اشک شد و گفت: آخه ما همه از یک رگ و ریشه ایم. ما و شما ن
ابن مرجانه کیست؟ابن مرجانه همان عبیداللّه بن زیاد ملعون است که در زمان حادثه عاشورا والى کوفه بود و شهادت امام حسین علیه السلام و یاران او به دستور وى انجام گرفت. ابن زیاد را «ابن مرجانه» مى گویند؛ زیرا نام مادر او کنیزى بدکاره به نام «مرجانه» بود. پس از عاشورا که اسراى اهل بیت علیهم السلام را در کوفه وارد دارالاماره کردند، حضرت زینب علیهاالسلام خطاب به ابن زیاد، او را «ابن مرجانه» خواند که این، اشاره به نسب ناپاک او بود و رسواگر حاکم مغرور
دو روز پیاپی رفتم سینما: «ردّ خون» و «درخونگاه»؛ می‌خواهم درباره‌ی دومی بنویسم، نوشتن درباره‌ی اولی باشد برای بعد.
می‌دانستم به‌تماشای فیلمی می‌روم در مایه‌های ساخته‌های مسعود کیمیایی؛ هم رضا داشت، هم چاقو و، حتا، فیلم را به‌کیمیایی پیش‌کِش کرده‌بودند. راستش به‌عنوان یک‌هوادار پروپاقرص سینمای کیمیایی اصلاً برای همین الگوبرداری در نخستین روز اکران «درخونگاه» مشتاقانه برای دیدنش به‌سینما رفتم، و برای نوشتن این چندخط هم قدری تأ
این روایت از #امام_علی (ع) را چگونه شنیده بودید: خلخال از پای زن یهودی به ناحق غارت شده و آدم از شنیدن این غصه اگر دق کند، حق دارد. ‌در روایت اصلی، غصه، غصه‌ی بی‌غیرتی مردمان آن سرزمین دربرابر
ظلم است درحالیکه مردان آن سرزمین، با کمترین مقاومت، سپاهیان معاویه را بدرقه کرده و دربرابر تعدی به زنانشان، به التماس و اظهار عجز افتادند. متفاوت است نه؟ و این درحالی‌است که در روایت عام، غصه‌ی تعدی ناحق به یک زن یهودی برجسته می‌شود. هردو جان‌کاه‌ا
گلدن تایم مجموعه‌ی 12 تا فیلم کوتاه 10 دقیقه‌ای است که وجه مشترکشان ویژگی زمان و مکان است: داستان همگی‌شان در 10-20 دقیقه‌ی انتهای روز اتفاق می‌افتند، در آن 10-20 دقیقه‌ای که می‌شود بازمانده‌ی روز نامیدش یا شغال خوان غروب. همان 10-20 دقیقه‌ای که نور خورشید کجکی می‌تابد و در کار غروب است و عکاس‌ها می‌گویند بهترین نور برای عکس گرفتن است. همگی اپیزودها هم در ماشین‌ها اتفاق می‌افتند. حالا این ماشین توی یک اپیزود یک جیپ است توی یک اپیزود دیگر یک م
مشاور پرورش شترمرغ

آشنایی با بخشهای اصلی پرورش شترمرغالف.نگهداری مولد و تولید تخممدیریت مولدها به دو دوره عمده تقسیم می‌گردد:دوره تولیدمثلشترمرغ در دوره تولید مثل معمولا یکروز درمیان (با استراحت در فواصل زمانی معین) تخم می‌گذارد. تجربه نشان می‌دهد هرچه ماههای گرم سال بیشتر باشد فصل تولیدمثل شترمرغ نیز طولانی‌تر می‌شود. در بعضی مناطق این دوره گاه تا 10 ماه طول کشیده و محصولی بالغ بر 100 تخم به‌همراه دارد. در این دوره برای بدست آوردن با
داستان قسمت آخر سریال فضیلت خانم
سریال فضیلت خانم و دخترانش fazilet Hanim ve Kizlari یکی از سریال های پربیننده 2017 کشور ترکیه و استار تی وی است که داستانی درام و عاشقانه دارد.
فضیلت خانم زنی میانسال است که دو دختر به نام خزان و اجه می باشد که هر کدام از این دخترها در زندگی خود دچار فراز و نشیب زیادی می شوند و فضیلت قصد دارد که اوضاع را بهبود بخشد. دختران او پس از اتفاقاتی سر از منزل اگه من ها در می آورند. عشق اجه و یاسین هم در اواسط سریال به بن بست می خورد و ا
این روایت از امام علی (ع) را چگونه شنیده بودید: خلخال از پای زن یهودی به ناحق غارت شده و آدم از شنیدن این غصه اگر دق کند، حق دارد. ‌در روایت اصلی، غصه، غصه‌ی بی‌غیرتی مردمان آن سرزمین دربرابر ظلم است درحالیکه مردان آن سرزمین، با کمترین مقاومت، سپاهیان معاویه را بدرقه کرده و دربرابر تعدی به زنانشان، به التماس و اظهار عجز افتادند. متفاوت است نه؟ و این درحالی‌است که در روایت عام، غصه‌ی تعدی ناحق به یک زن یهودی برجسته می‌شود. هردو جان‌کاه‌ان
تنگ بستانک« بهشت گمشده»بهشت گم شده اسم حیطه ای خوش آب و هو و سرسبز در شهرستان مرودشت و کامفیروز است . اسم حساس این مکان «تنگ بستانک» بوده است که اکنون به فردوس گم شده معروف شده‌است . تنگ بستانک یا به عبارتی پردیس گمشده دره زیبایی است که جهت امتداد آن شرقی غربی است و صخره‌های عمودی و مرتفع دو طرف آن را دربرگرفته است .این حیطه جذاب که زیبایی انبوه فضای سبز و پرآبی رودخانه هایش دیده هر تماشاچی ای را می نوازد و میهمانان را به تحس
امروزه سفر فقط در جنگل و دریا خلاصه نمی شود کویر از زیباترین منطاق گردشگری در ایران محسوب می شود. حس کنجکاوی ، ماجراجویی و تنوع طلبی گردشگران را برای سفر به کویر ترغیب میکند.
کویر مرنجاب از زیباترین نقاط کویری ایران است که در نزدیکی شهر تهران و حوالی کاشان در استان اصفهان قرار گرفته است. فاصله کم کویر مرنجاب از تهران سبب شده تا آمار سفر به کویر مرنجاب نسبت به سایر کویر ها در ایران افزایش چشمگیری داشته باشد.
روایات تاریخی بیانگر آن است که نام
✨﷽✨
نخستین بار برای تبلیغ، دهه اول ماه محرم به یکی از شهرستان‌های استان کرمان رفتم. امام جمعه بسیار بزرگوار و با دیدِ بلند و منطقه‌شناس و واقعا کریمی داشت. هر کجا هست خدایا به سلامت دارش. طلابی که برای تبلیغ رفته بودیم در دفتر امام جمعه حضور داشتیم و کم‌کم تقسیم می‌شدیم و به مناطق تبلیغی می‌رفتیم. منطقه نسبتا محرومی بود. خصوصا پس از زلزله‌های ویرانگر دهه شصت و خرابی بسیار آن و تک شغلی بودن اغلب مردم آنجا (قالیبافی) و وخامت وضعیت بازار قا
✨﷽✨#تبلیغی#طلبگی
#بخش_اول:
نخستین بار برای تبلیغ، دهه اول ماه محرم به یکی از شهرستان‌های استان #کرمان رفتم. امام جمعه بسیار بزرگوار و با دیدِ بلند و منطقه‌شناس و واقعا کریمی داشت. هر کجا هست خدایا به سلامت دارش. طلابی که برای تبلیغ رفته بودیم در دفتر امام جمعه حضور داشتیم و کم‌کم تقسیم می‌شدیم و به مناطق تبلیغی می‌رفتیم. منطقه نسبتا محرومی بود. خصوصا پس از زلزله‌های ویرانگر دهه شصت و خرابی بسیار آن و تک شغلی بودن اغلب مردم آنجا (قالیبافی)
پارک جنگلی خشکه دارانجنگل های بکر خشکه داران تنکابن با پوشش های اختصاصی به موزه بکر مورخ ارگانیک غرب مازندران مبدل شده که پذیرای گردشگران است . این حوزه‌ حفاظت شده که 120 متر با دریا مسافت داراست , به‌عنوان صرفا بیشه جلگه‌ای و بکر از نهایی بازمانده‌های اکوسیستم‌های جنگلی جلگه‌ای شمال جمهوری اسلامی ایران به‌شمار میرود . در لبه این ناحیه هم یک موزه تاریخی ارگانیک ساخت شده که در مجموعه‌ای , تاکسیدرمی حیوان ها وحشی شمال 
اجاره ویلا در جنگل ابر | جنگل ابر شاهرود یکی از بهترین مناطق خوش و آب و هوا می باشد که در حدود 45 کیلومتری شهر شاهرود در مسیر جاده آزادشهر قرار گرفته است. این جنگل به دلیل پوشش وسیعی از ابرها با نام جنگل ابر معروف شده است. جنگل ابر از نظر موقعیت مکانی در سمت شمال به جنگل های استان گلستان، از طرف جنوب به کوه قاسم، کوه ابر و قطری، از طرف شرق به منطقه اولنگ و از طرف غرب به کوه یخام و تکیانو منتهی می شود.
منطقه ای که جنگل ابر در آن واقع شده، در مجاورت دو
چشمه پیرکدو بواناتشهرستان بوانات با طبیعتی نصفه کوهستانی و بکر , دیده اندازی قشنگ در یاد و یاد شما خواهد کاشت . این شهرستان در شمال شرق استان عجم و نیز مرز با استان یزد در کناره بیابان مرکزی قرار گرفته و دارنده آب و هوای نصفه کوهستانی و طبیعتی زیاد قشنگ است که از چشمه سارهای بیشمار و رودخانه اعظم بوانات سیراب و مشروب می شود .

گیرایی های ارگانیک , آبشارها , پوشش گیاهی کوههای شهرستان , تفرجگاههای ارگانیک , حیات وحش منحصر ب
فروغ فرخزاد

سرد سبز ( مستندی از زندگی و آثار فروغ فرخ زاد )سرد سبزفیلمی مستند از زندگی فروغ فرخ زادده ها عکس و صدای تا به حال عرضه نشده از فروغفیلم هایی از فروغ در خانه ، زمان گفتگو با برناردو برتو لو چی و ...خلاصه زندگی نامه و آثار فروغ :فروغ در دیماه سال ۱۳۱۳ در محلۀ امیریۀ تهران پا به عرصۀ وجود نهاد پدرش محمد فرخ زاد یک نظامی سختگیر بود و مادرش زنی ساده و خوش باور. او فرزند چهارم یک خانوادۀ نه نفری بودچهار برادر به نامهای امیر مسعود، مهرداد و

سر شب تا به سحر گوشه زندان چه کنمدل آشفته چو گیسوی پریشان چه کنم
گاه پروانه صفت سوختم از هجر رضاگاه چون شمع مرا سینه سوزان چه کنم
آرزویم به جهان دیدن روی پسر استسوختم،سوختم از آتش هجران چه کنم؟
کنج زندان،بلا گشته ز هجران رضاتیره روز من از شام  غریبان چه کنم
نه رفیقی به جز از دانه زنجیر مرانه انیسی به جز از ناله و افغان چه کنم
به خدا دوری معصومه و هجران رضامی کشد عاقبتم گوشه زندان چه کنم
از وطن کرده مرا دور،جفای هارونمن دل خسته سر گشته و حیران
اجاره ویلا در جنگل ابر : بهترین خانه های روستایی و کلبه های بومگردی بی نظیر در جنگل ابر را در گلستانیها جستجوکنید. گلستانیها بهترین واحد های اجاره ای را با قیمت های متنوع و امکانات بی نظیر در اختیار شما قرار می دهد.جهت رزرو ویلا اجاره ای , سوئیت فول امکانات و کلبه های جنگلی و بومگردی در جنگل ابر با این شماره تماس بگیرید.
09114481870
اجاره ویلا در جنگل ابر | جنگل ابر شاهرود یکی از بهترین مناطق خوش و آب و هوا می باشد که در حدود 45 کیلومتری شهر شاهرود در م
پاورپوینت داستان های کلیله و دمنه
پاورپوینت داستان های کلیله ودمنه داستان های کلیله ودمنه  داستان های کلیله ودمنه برای بچه ها اسلاید کلیله و دمنه پاورپوینت برای بچه ها اسلاید کودکان پاورپینت داستانهای پند آمور

دسته بندی
پاورپوینت

فرمت فایل
pptx

حجم فایل
5775 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
129

پاورپوینت داستان های کلیله ودمنه برای کودکان
129 صفحه
فرمت pptx
شامل داستان های:
موش وگربه
دوگنجشک
پادشاه جنگل
الاغ که مغزندارد
میمون وفادار
داست
جزیره زیبای کیش که جزو مهم ترین هدف های توریسم کشورمان است دارنده درختان بکر و قشنگ و کنار دریا مرجانی می‌باشد که مثل نگینی در جزیره مدام عجم میدرخشد . این جذابیت ها منجر شده‌است تا مردمان بدین جزیره مسافرت نمایند . درین بخش تنی چند از جاذبه ها و زیبایی های کیش مثل کشتی یونانی , کنار دریا مرجان , پارک آهوان , هور کیش , شهر زیرزمینی کاریز و مرکزها خرید کیش , که حتما بایستی از آنان مشاهده فرمائید را به شما معرفی می‌کنیم .کشتی یونانی : کشتی یونانی
روستای مازیچال رامسر
مازیچال، جزو جنگل‌های هیرکانی در مازندران است.
یکی از ییلاقات شمالی ایران که به خاطر سرسبزی و طبیعت زیبایش مورد نظر گردشگران قرار میگیرد ، روستای مازیچال رامسر است که مانند بهشتی زیبا با درختان بلند و کهن سال خودنمایی میکند. می‌توان در طول سال برای سفر این منطقه را به عنوان مقصد انتخاب کرد. این روستای دیدنی و ییلاقی به دلیل موقعیت و زیبایی شگفت انگیزش همواره یکی از مقاصد مهم گردشگران است.
مازیچال از دو کلمه مازی و چال
در 120 کیلومتری شیراز؛ در ناحیه‌ای خوش آب‌وهوا به نام کام فیروز، تنگی موسوم به بستانک قرار دارد که به بهشت گمشده معروف است.
بهشت گمشده 1740 متر از سطح دریا فاصله دارد و در منطقه‌ای با وسعت 20000 هکتار واقع‌شده است.
تنگ کوهستانی دارای پوششی جنگلی است و زمستان‌های بسیار سردش با بارش برف و یخبندان همراه است.
این منطقه حفاظت‌شده در حوزه آبخیز رود کر قرار دارد.
توپوگرافی منطقه در کنار ارتباط جاده‌ای با تخت جمشید و نقش رستم و پاسارگاد و همچنین چشم
کیشکیش یکی‌از سرسبزترین جزیره‌ها خلیج عجم میباشد که در دو ده سال اخیر بیشتراز دو هزار هکتار از زمین های جزیره بیشه کاری شده‌است . بیشتر جاهای جالب جزیره کیش شگفت انگیز است که فضای سبز درطی سالیان طولانی آن را به وجود آورده و با دست آدم تغییراتی در آن تولید شده ‌است . از جاهای توریسم کیش سواحل ماسه‌ای , اسکله تفریحی , جاده کرانه , پیست دوچرخه سواری , شهر زیرزمینی کاریز , شهر باستانی حریره , کشتی یونانی , روستای باغو , 
در گذار از اینترنت به سینما ، "من علیه شما" نبرد جاودانه خود را علیه دشمن طاق آقای S ، که آنها را در زیرزمین خود جدا می کند ، ادامه می دهد. اما به عنوان یک تیم ، همه موانع را می توان برطرف کرد ...
با قضاوت از من در برابر شما ، فیلم - انتقام آقای S با همان ابزارهای مهم که ما آنها را بررسی خواهیم کرد - به طور تصادفی ماهی می گیریم - ریچارد جواهل از کلینت ایستوود یا زنان کوچک گرتا گرویگ او را به یک اشتباه بزرگ تبدیل کردند. از آنجا که اپرا Gianluca Leuzzi (operetta؟ Operina
‍ ‍ درود همراهان گرامی#نقد_شعر#انجمن_ادبی_شعر_باران #مدیریت_برنامه:#بانو_مریم_راد#مورخ؛۹۸/۹/۱۰یکشنبه#ساعت_شروع؛(۲۱)♋️☯♋️☯♋️☯دم ظهر، وقت نماز زوالسگی زخمی و لاغر و خسته حالبه مسجد رسید و کنار درشنشست از سر اضطرار و ملالقضارا یکی از بزرگان شهرمی آمد بدان سو به فرّ و جلالبرای نماز و به دنبال اومریدان پی کسب عنوان و مالیکی گشت ناگه دوان از پی اشچو مردان جنگی به قصد قتالبه ناگاه سگ را به سنگی نواختبه دشنام و نفرین از این احتمالکه از پوزه ی س
خلقت مسیح(علیه السلام):

قرآن خلقت عیسی(علیه السلام) را در سورهآل عمران، آیه59 مورد بررسی قرار داده است: «اِنَّ مَثَلَ عِیسى‏ عِنْدَ اللَّهِ کَمَثَلِ آدَمَ خَلَقَهُ مِنْ تُرابٍ...‏». آدم به عنوان اولین انسان روی زمین، بدون دخالت پدر و مادر خلق شد؛ خلقت عیسی سخت‏ تر از آفرینش آدم نبود. او پدر و مادر نداشت و همان خدایى که آدم را بدون پدر و مادر آفرید، قادر خواهد بود که عیسى بن مریم را بدون پدر خلق کند. از این جهت آفرینش حضرت عیسى مانند آفرینش حض
جنگل ابر ملاقات زمین و آسمان | جنگل ابر شاهرود یکی از معروف ترین و زیباترین جاذبه های طبیعی ایران به شمار می رود و برای اقیانوسی از ابر که در زمان های مختلف سال، آن را در بر می گیرد، شهرت زیادی پیدا کرده است.جنگل ابر شاهرود قسمتی از قدیمی ترین جنگل های هیرکانی است و گونه های نادر و منحصر به فرد گیاهی و جانوری را در خود جای داده است و با مناظر خارق العاده خود، هر ساله گردشگران و طبیعت گردان زیادی را به سوی خود می کشاند.
اجاره سوئیت در جنگل ابر
091144
جنگل ابر ملاقات زمین و آسمان | جنگل ابر شاهرود یکی از معروف ترین و زیباترین جاذبه های طبیعی ایران به شمار می رود و برای اقیانوسی از ابر که در زمان های مختلف سال، آن را در بر می گیرد، شهرت زیادی پیدا کرده است.
اجاره سوئیت در جنگل ابر
09114481870جنگل ابر شاهرود قسمتی از قدیمی ترین جنگل های هیرکانی است و گونه های نادر و منحصر به فرد گیاهی و جانوری را در خود جای داده است و با مناظر خارق العاده خود، هر ساله گردشگران و طبیعت گردان زیادی را به سوی خود می کشا
سال 1998 رزیدنت ایول 2 عرضه شدتو این بازی هم میتونستین با دو نفر مراحلو رد کنیناولی لیان اسکات کندیدومی کلرردفیلد گوگولی خاهر کریسداستان مربوط میشه به دوماه بعد از اتفاق راکن سیتی (رزیدنت ایول1)کلرردفیلد برا پیدا کردن کریس میره شهر راکن سیتیلیان هم که یه پلیس تازه کاره میره شهر راکن کارشو شروع کنه که در حین رفتن یه عده زامبی تو مسیرش مبینیهکلرردفید هم وارد یه مغازه میشه که پر زامبیه در حال فرار لیان رو میبینهاین دوتا با هم میرن اداره پلیس که ف
هنوز شهرک بنا نشده بود.
 ابتدای اسفاد یک تقاطع بود و به نوعی دروازه ی ورودی روستا.یک چهارراه استراتیژیک ، که از سمت شمال از راه بوته ی خیک و حوض نیکبخت به آبیز  و از شرق به دیمه زار  اسفاد و روستای چاه پایاب و از سمت جنوب از راه قدیم گوگری به میرآباد وصل میشد. غرب چهارراه ورودی اسفاد بود که به دو قله ی معروف شاسکوه و میلاکوه منتهی می شد.در یک حاشیه ی چهارراه مدرسه ی راهنمایی قرار داشت.این مدرسه اهدایی موقت مرحوم حاج حسین صیامی بود.مردی با ایمان
پله استیل گرد
از یک ستون استیل با قطر 102 سانتیمتر و کف پله های استیل به ابعاد 85 در
45 سانتیمتر و یک ردیف کامل نرده محافظ استیل تشکیل شده است. فاصله پله ها
در مدل پله استیل گرد بین 18 تا 22 سانتیمتر است که این
فاصله با یک ضربه گیر از پروفیل 20 در 30 میلیمتر پر می شود. قیمت پله
استیل بر اساس هر کف پله تعیین می شود هرچه کیفیت متریال به کار رفته در
تولید پله بالاتر باشد قیمت پله افزایش می یابد. لازم به ذکر است که مدل
پله نیز در تعیین قیمت تاثیر گذار است.
سال 1998 رزیدنت ایول 2 عرضه شدتو این بازی هم میتونستین با دو نفر مراحلو رد کنیناولی لیان اسکات کندیدومی کلرردفیلد گوگولی خاهر کریسداستان مربوط میشه به دوماه بعد از اتفاق راکن سیتی (رزیدنت ایول1)کلرردفیلد برا پیدا کردن کریس میره شهر راکن سیتیلیان هم که یه پلیس تازه کاره میره شهر راکن کارشو شروع کنه که در حین رفتن یه عده زامبی تو مسیرش مبینیهکلرردفید هم وارد یه مغازه میشه که پر زامبیه در حال فرار لیان رو میبینهاین دوتا با هم میرن اداره پلیس که ف
کیش یکی از دیدنی های کشور عزیزمان است که بسیار برای ما حائز اهمیت می باشد و یکی از بهترین مقاصد گردشگری سطح کشور به شمار می رود که بسیار مکان های دیدنی نیز دارا بوده و می تواند به تمام هم میهنان خویش سرویس دهی نماید.
کیش از پرمسافرترین جزیره‌های ایران است که جاهای دیدنی و تفریحی بسیاری
دارد. کسانی که اهل خوش‌گذرانی و تفریح‌های مهیج و متفاوت‌ هستند
می‌توانند از سفر به کیش تجربه‌ای به یادماندنی برای خودشان بسازند.
زیبایی ها و جاهای دیدنی
مداخل این قضیه داعیه داریم ربات چت ناشناس تلگرام را معرفی و آدرس ربات را ارائه کنیم و پی از نزاکت طریقه بهره وری از “ربات حرفتو ناشناس بهم بزن” را نیز بیان کنیم. وی پشه موقع دریافت مجوز برای ادا فعالیت همسریابی هزینه درا تلگرام می افزاید: موسسه میغ مطابق کلاً رقیمه کار می کند و ضمیر اول شخص جمع از تلگرام به مقصد آغاز یک دیدن برای پیشبرد اهداف موسسه بهره جویی می کنیم. از سوی دیگر زنگ میدان بخش ها نیز اسنپ را فوق ضیق مواضعه داده و با پروپاگاندا
پارک ملی دریایی نایبنداین بوستان در منتهی‌ الیه کنار دریا جنوبی استان بوشهر و در 320 کیلومتری جنوب شرق بندر بوشهر واقع شده‌است . این حوزه‌ در دو استان بوشهر ( بخش عسلویه ) و هرمزگان ( شهرستان پارسیان بخش کوشکنار ) جای دارد .گروه بوستان ملی دریایی پایین حیث سازمان کل محیط زیست شهرستان کنگان هست . با یک محیط بانی در نزدیک روستای ” بنود ” با قریه محیط بان . حدود 27 هزار هکتار این ناحیه دریایی و سایر کم آبی است .سواحل ماسه‌
گنبد نمکی جاشک ، یکی از زیباترین جاذبه های زمین شناسی ایران
چکیده مطلب:
سفر به بوشهر در حاشیه خلیج فارس پر از هیجان است و تجربه ای متفاوت از طبیعت را به شما می‌دهد.یکی از دیدنی‌های طبیعی این استان گنبد نمکی جاشک است.که در نوع خود یکی از بزرگ‌ترین، فعال‌ترین و زیباترین در سراسر جهان می‌باشد.کوه نمک جاشک در استان بوشهر یکی از شگفت انگیزترین پدیده‌های زمین شناسی است.این کوه به عروس نمکی کوه‌های ایران نام گرفته است.در این مقاله می‌خواهیم به
بلیط چارتر کیش : آماده سفر شوید
بلیط چارتر کیش ، کیش یکی از محبوب ترین شهر ها برای مسافرت است و به همین منظور شرکت ها و آژانس های مسافربری زیادی برای کیش اقدام به چارتر کردن می کنند، بیشترین پرواز های چارتر در ایام تعطیلات عید نوروز انجام می شود و شما می توانید گاهی در این ایام بلیط چارتر کیش با قیمت بسیار مناسب پیدا کنید.
بلیط چارتر کیش با قیمت بسیار بالا به فروش می رسد. بلیط لحظه آخری برای سفر به کیش از اهمیت بالایی برخوردار میباشد. قبل از تهی
کیش یکی از سر سبز ترین جزایر خلیج فارس می باشد که در دو دهه اخیر بیش از دو هزار هکتار از زمین های جزیره جنگل کاری شده است. بیشتر جاهای دیدنی جزیره کیش شگفت انگیز است که طبیعت درطی سالهای طولانی آن را بوجود آورده و با دست بشر تغییراتی در آن ایجاد شده ‌است. از جاهای گردشگری کیش سواحل ماسه‌ای، اسکله تفریحی، جاده کرانه، پیست دوچرخه سواری، شهر زیرزمینی کاریز، شهر باستانی حریره، کشتی یونانی، روستای باغو، ورزشهای دریایی کیش، درخت لور، گذر هنرمند
به نام نامی او
ساخته شده توسط اندرو نیکول و با بازی جاستین تیمبرلیک،اماندا سایفر و کیلین مورفی است.اگر ژانر این فیلم را در ویکی پدیا ببینید نوشته شده فیلم علمی تخیلی و اکشن اره تو نگاه اول هیچ چیز به غیر از یک فیلم با جنگولک بازی های هالیوودی دیده می شه که سعی داره تو گیشه بفروشه همین.اما مثل این می مونه که هری پاتر یک فیلم تخیلی بدونید یا ارباب حلقه ها رو فیلم تاریخی محسوب کنید یا تلقین رو فقط گرایشات یک ذهن بدونید.اجازه بدید تا شما رو با خودم
به نام نامی او
ساخته شده توسط اندرو نیکول و با بازی جاستین تیمبرلیک،اماندا سایفر و کیلین مورفی است.اگر ژانر این فیلم را در ویکی پدیا ببینید نوشته شده فیلم علمی تخیلی و اکشن اره تو نگاه اول هیچ چیز به غیر از یک فیلم با جنگولک بازی های هالیوودی دیده می شه که سعی داره تو گیشه بفروشه همین.اما مثل این می مونه که هری پاتر یک فیلم تخیلی بدونید یا ارباب حلقه ها رو فیلم تاریخی محسوب کنید یا تلقین رو فقط گرایشات یک ذهن بدونید.اجازه بدید تا شما رو با خودم
کسالت مفصلی اگر بیش از ۴۸ شصت دقیقه باقی بماند نیاز به سوی تشخیص پزشک اولین کوله پشتی شناور در دنیا + فیلم دارد . این کیف ها بسیار جا دارد بوده و درب روی آنها حیاط هایی شبیه کردن جیب و اندر آنها گسیخته کننده برای امنیه عطا کردن لوازم تعبیه می شود. داخل بسیاری از کیف ها و ساک ها برای پیوسته سازی حجم های باطن کیف از یکدیگر از تیره بهره وری شده است. و عایدی بسیاری از کیف ها این حجم ها وصل شده زیاد هستند که میتوان برای مصارف مشابه دل آشوب کرد به سمت طو
قائم صنعت سپاهان طراح و سازنده سوله
سوله چیست ؟
سازه‌ای فلزی با سقف شیب‌دار یا هلال است،که از محاسبات فنی خاصی برای طراحی و اجرای سوله سازی دارد.اگر بخواهیم به مکان هایی که سوله در آنها استفاده میشود اشاره کنیم می توانیم به اسکلت ساختمان ،مرغداری ها ، تعمیرگاه ، فروشگاه زنجیره ای ، کارخانه ، سالن های ورزشی و… اشاره کرد.
به خاطر این که ابعاد ابعاد تیرها و ستون های بزرگ است باید از تیر ورق در سازه های سوله استفاده کرد.
در سوله سازی قائم صنع
شما درباره ازدواج زمان دار از دید و بعد آشنایی قبل ازدواج میگید ولی من از بعد دیگش میگم..... اینکه بعضی به صرف اینکه اسلام گفته و اینکه گناه نکنیم حالا دو روز با یکی باشم و فردا با یه صیغه ی دیگه با یکی دیگه.... من اینو قبول ندارم...آخه چرا اسلام اینو گذاشته که آقایون ازش استفاده کنن و امروز با یکی و فردا با یکی دیگه.. یا اینکه بعضی پسرا که الان امکان ازدواج ندارن برای اینکه به لذت برسن دختری رو در ازدواج زماندار می ذارن و وقتی حالشو بردن میرن و دیگ
دیدنیهایی که در سفر به کیش نباید از دست داد

باغ وحش پارک آهوان جزیره کیش

این باغ وحش زیبا یکی از جاذبه های گردشگری این جزیره به شمار می رود. حیوانات مختلفی از قبیل شیر، روباه، آهو، شغال، میمون های سنجابی، گوزن و اسب و ... در این پارک نگهداری می شوند. یکی از جاذبه های این باغ حش، وجود آهوانی است  که آزادانه در اینجا زندگی می کنند. هم چنین قطاری در این پارک قرار دارد که گردشگران و مسافران تور کیش را به نقاط مختلف این بوستان زیبا می برد. دیدن آهو

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها